Mrg.art. Katarína Vargová

Témou jej obrazov je ženská energia, ktorá vypovedá o rôznorodosti ženskej duše, o jej vnímaní sveta, o túžbe, tajomstve, prebudení a o slobode. Zachytáva v nich minulosť, prítomnosť aj budúcnosť, ktorú si vytvárame. Poukazuje na spojenie a návrat k prírode.

Je absolventkou SŠUP odbor textilné výtvarníctvo a VŠVU v Bratislave, katedra maľby. V rokoch 1996 - 2004 sa venovala odevnému designu a návrhárstvu, vlastnej odevnej značke Ležatá osmička.

Od ruku 2007 sa venuje tvorbe z keramickej hliny - interiérovej a exteriérovej plastike, úžitkovej tvorbe a maľbe obrazov na maliarske plátno kombinovanou technikou - akryl-tuš-ceruza.

Ako lektorka vedie tvorivé kurzy pre dospelých aj deti v Ateliéri výtvarného umenia a tvorby v Bratislave . Má za sebou bohaté skúsenosti s rôznymi technikami, vytvorila niekoľko funkčných pohyblivých inštalácii .

Je vyštudovaná arteterapeutka, pomáha nachádzať ľuďom cestu k sebe, hľadať riešenia problémov a zbavovať sa nefunkčných presvedčení. Do jej ateliéru prichádzajú ľudia, aby pomocou výtvarného umenia našli pohodu a relax, pravidelnú duševnú psychohygienu i terapiu, ak potrebujú nájsť samých seba či riešiť životné ťaživé udalosti.

                                                                                                                   I.B.


  • 1989 - 1985 Stredná umelecko-priemyselná škola, Bratislava      odbor : textilné výtvarníctvo
  • 1996 - 1990 Vysoká škola výtvarných umení, Bratislava      Katedra maľby - voľná tvorba,    inštalácie
  • 1996 - Pedagogické minimum na VŠVU
  • 2004 - 1997  Módna návrhárka, dizajnérka fy. Ležatá osmička  spol. s.r.o
  • od r. 2007 - Autorka a lektorka, maľba obrazov a tvorba z keramickej  hliny

  • 2016 - 2018  certifikované štúdium Arteterapie   u  Prof.PaedDr. Jaroslavy Šickovej - Fabrici, akad.sculptor, PhD. Spirituálne - ekologická - existenciálna arteterapia (SEEA)

  • 2019 - 2020 certifikované štúdium supervízie, supervízor vo výcviku.
Vytvorte si webové stránky zdarma!